Translate

Krimulda

Daudzmaz civilizēts objekts. Pareizāk- objekti. Baznīca,mācītājmāja, kur varam pat dabūt tēju un cepumus. Tad varam doties uz pirmo dabas objektu- alu, kas leģendāri saistās ar Kaupo vārdu, to pašu, kurš pirmais aizceļojis uz Romu, ticis tā paša pāvesta Inocenta III uzņemts, kurš iedibināja svēto inkvizīciju. Inocents IIIpēc nostāstiem ir uzdāvinājis Kaupo Bībeli, kas gan nav atrasta. Un ceļojis Kaupo irlaikā, kad Itālijas zemi jau savām kājām steigājis Džoto un Asīzes Fransisks..
Kaupo uz Romu aicināja cisterciešu mūks Teodorihs, kuram pateicoties Latvijas arhitektūra guva atbalstu sarkanajiem ķieģeļiem. Tā paša Teodoriha, kuru lībieši „testeeja” uz liktens zirga un kurš kādu brīdi mitinājās netālajā Turaidā. Vai Kaupo klātbūtnes Krimuldā r leģenda vai tiešām viņš te atdusas vēl skaidrs nav, tomēr šī vieta pievelk domas par garīgām vērtībām un leģendām
n
 
Kam patīk neskartāki dabas objekti, var aizstaigāt uz otru netālo smilšakmens alu (aliņu), kas gan nav ne liela ne arī tik romantiska, bet Latvijā jau viss ir mazāks, intīmāks kā citur pasaulē. Un tomēr- ala paliek ala. Te tā ir.
n